SN? Net Kablo
-------------------------
İçindekiler :
 
1  Kablomuzu yapmak için gerekli malzemeler
2  Kablo yapıyoruz
3  CAT5'ınız artık hazır
   
 
 
 

 
 
» ana sayfa / SN? Pratik / net kablo

 

Söyle Net Kablo Nasıl Yapılır?
yazıcıya uygun
arkadaşına gönder

   

Sayfa 1

Merhaba SN?'ciler!

Sizlere Söyle Nasıl?'a eklediğimiz yeni bölümümüzün anonsunu ilk bölümün ilk yazısıyla yapmak istiyorum. Bölümümüzün adı SN? Pratik, burada her konuda uygulamalı bilgiler bulacaksınız. Bilginin çok fazla olduğu bir yer olan İnternet'de öğrenmeye çalıştığımız şeyler sadece statik kalabilir. Pratik bilgilere ulaşmanın zor olduğunu düşünerek böyle bir bölüm hazırlamak istedim. Umarım bu yazımı oluştururken bilgilerimi tazelerken sizlerde yeni bir heyecanla bilişim sektörüne adım atarsınız.

Neyse fazla lafı uzatmadan konumuzda ne var isterseniz hemen ona bakalım.

Bildiğiniz gibi artık herkes bilişim'den bahsediyor. Tabi bilişim birçok alanı kapsayan bir konu. Fakat günümüzde bir çoğumuz bu sektör'ün nasıl oluştuğunu yani altyapsını unutuyor. Halbuki ülkemizde altyapı çok sevilen bir olaydır.(!)

Herneyse bir işe başlamadan önce temel'in ne kadar önemli olacağını göz önünde bulundurarak sizlere adım adım altyapıyı anlatmaya çalışacağım. Tabi bunun içinde bir başlangıç lazımdı ve ben network kablolarını ilk adım olarak seçtim. Bu yazımda sizlere bir network yani ağ kablosunun nasıl yapılacağını anlatmaya çalışacağım.

İlkönce bizlere hangi malzemelerin gerekli olduğuna bir bakalım. Bu malzemeler çok zor olmamakla beraber çok ekonomik bir şekildede alabilirsiniz.

kablo

Gerekli malzemeler:

  1. Cat5 Ağ Kablosu, 1-2 metre.
  2. 2 adet konektör.
  3. Kesici pense.
  4. Ağ pensesi.(eğer ağ penseniz varsa ayrıca kesiciye gerek yok.)

Neyse fazla laf yapmadan hemen işe koyulalaım.

devam»

 SN?  |  SöyleNasıl? hakkında  |  bize yazın  |  önerileriniz  |  yardım site haritası
Copyright © 2000-2004. All rights reserved.